Zlato Inků

Inkové jsou prapůvodními obyvateli Jižní Ameriky, kteří měli zejména díky své vzdělanosti opravdu obrovskou říši, která by v dnešní době pokrývala v jižní Americké celkově šest států. Jedná se o Bolívii, Peru, Kolumbii, Argentinu, Ekvádor a Chile. Pokud bychom se měli podívat na historii a vznik Incké civilizace, tak ten se datuje zhruba do desátého až jedenáctého století našeho letopočtu.

Inkové byli velice bohatým národem, zejména pak na zlato a další drahé kameny. Toto bohatství se ji však samozřejmě vymstilo, neboť kvůli němu bylo celé království zničeno. Inkové si zlatem prokládali své oblečení, byli celí ověšení zlatem a zlatem také prokládali své budovy a stavby.

Inkově čekali celé věky na příchod své vysněného boha. Jakmile do Jižní Americky přijeli Španělští osadníci, tak je samozřejmě Inkové považovali za předzvěst svého boha. Španělé byli národem, který velice pachtil po zlatě a když viděli incké bohatství, tak se rozhodli celý národ vyhladit.

Inkové byli velice důvěřiví, a tak armáda o několika stech mužích rozmetala deseti tisícovou inckou armádu. Výsledné bohatství však nebylo tak veliké, jak si Španělé představovali a domnívali se tak, že Inkové stihli zbytek pokladu někam schovat.

Komentáře jsou uzavřeny.