Poklad Aztéků

Poklad Aztéků je dobrodružným westernovým filmem, který byl natočen roku 1965 německým režisérem Robertem Siodmakem. O hudbu k tomuto filmu se pak postaral rakouský hudební skladatel a komponista Erwin Halletz. Film je zasazen do sedmdesátých let dvacátého století, kde proti sobě stojí dvě veliké mocnosti.

Na jedné straně stojí rakouský arcivévoda Maxmilián, který je Napoleonem Třetím prohlášen mexickým císařem. Na druhé straně pak stojí právoplatně zvolený prezident Benito Juaréz, který je potomkem legendárních Aztéků. Na začátku to vypadá, že Juaréz má celou bitvu předem prohranou, neboť bojovníkům za svobodu Mexičanů chybí vybavení zbraně s všechny další vymoženosti.

Proto vyšle Juaréz posla do Spojených států amerických, aby tam vyhledal pomoc u prezidenta Lincolna. Ten je ochotný pomoci, ale až poté, co se ve vlastní zemi vypořádá s právě probíhající občanskou válkou.

Maxmilián se také později dozvídá, že Juaréz pátrá po bájném legendárním pokladu Aztéků, čemu chce samozřejmě předejít a tak se po jeho stopách vydá taktéž. Začíná tedy boj s časem. Pokud se na film chcete podívat, tak si jej můžete najít na internetu ke sledování online.,

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Starověká symbolika a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.