Poklady Inků

Bájné poklady říše Inků zná, dalo by se říct, každý, kdo se alespoň trošku zajímá o historii. Inkové byli národem, který se v dobách svého největšího rozmachu rozprostíral až na šesti dnešních státech Jižní Ameriky. Byl také velice bohatým národem se silnou armádou. Inkové si zlatem obkládali skoro všechno. Sebe, domy, prošívali si s ním oblečení a tak podobně.

Velikou slabinou Inků však bylo to, že velice dlouhou dobu čekali na příchod svého vysněného boha. Ten přišel, avšak v podobě Španělských dobyvatelů. Inkové uvěřili, že Španělé jsou předzvěstí příchodu boha a tak se jim kompletně odevzdali. Španělé však toužili pouze zlatě Inků a všechno ostatní jim bylo jedno.

Rozhodli se tedy využít svého téměř božského postavení a Inky vyhladit. I když měli k dispozici pouze několik stovek vojáků, podařilo se jim zničit téměř deseti tisícovou armádu Inků. Tato drtivá porážka Inky pak zmátla ještě více, neboť se domnívalo, že takovou silou mohou disponovat pouze bohové a přestali Španělům vzdorovat.

Inkové pak začali být popravování a mučení, neboť Španělé si mysleli, že stihli skrýt značnou část svého pokladu někam před zraky Španělů.

Komentáře jsou uzavřeny.